Destek

EMNİYET VE GÜVENLİK KURALLARI

Bu emniyet kuralları sizin ve yakınlarınızın korunması açısından çok önemlidir. Kullanma talimatında belirtilen hususları dikkate almamak çok ciddi yararlanma sebebiyet verebilir.

Kullanma talimatınızı tüfeğinizi kullandığınız sürece saklayınız. Tüfeğiniz el değiştirdiği takdirde kullanma talimatınızı da teslim ediniz. Herhangi bir nedenden dolayı kaybolan ya da eksik olan kullanma talimatınız için lütfen fabrikamızdan ücretsiz bir kopyasını isteyiniz.

Tüfeğinizin temizliği, sökülmesi ve montajından sonra fişek kullanımına geçmeden önce lütfen tüfeğin fonksiyonel olarak uygunluğunu bir kez daha kontrol ediniz.

Tüfekler komplike mekanizmalarıdır. Herhangi bir şekilde yapılan fabrikamız dışı modifikasyon ve parçalar arası uygun olamayan bir montaj çok tehlikeli hatalara ve bunun ışığında da kullanıcıya ve çevresindekilere ciddi zararlar verebilir.

Herhangi bir sökme takma işleminden sonraki doğru montaj ve tüfeğin çalışabilirliliği tamamı ile kullanıcının sorumluluğundandır. Bu kullanma talimatında ki bilgileri tamamı ile okuyup anlamadan kesinlikle herhangi bir fişek dolumuna ve kullanımına girmeyiniz. Tüfeğinizi kullanmadan önce kesinlikle tüfeğinizin çalışma prensiplerini öğreniniz, bu basit parçalarının bilinmesi emniyet konumuna alma diğer emniyet özellikleri güvenli bir şekilde mekanizmayı açma ve kapama yine güvenli bir şekilde doldurma ve boşaltma özelliklerini içerir.

Tüfek sahibi olarak aşağıda belirteceğimiz güvenli tüfek kullanım kurallarını aynen uymanız gerekmektedir.

Tüfeğiniz çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. -    Tüfeğinizi ve fişeğinizi ayrı yerlerde saklayınız. -    Kesinlikle dolu olarak tüfeği muhafaza etmeyiniz. -    Atışını bitirdikten sonra tüfeğinizi boşaltınız. Ağaca çıktığınız zaman, tel örgüden atlarken ya da kaygan yüzeyde yürürken tüfeğinizin boş olduğuna emin olunuz. -    Atış yapacağınız yere gelmeden tüfeğinizi doldurmayınız. Hedefi görüp ve ateş etmeye karar vermeden önce kesinlikle parmağınızı tetik üzerinde tutmayınız. -    Hiçbir zaman su, kaya ve sert yüzeylere ateş etmeyiniz. Tüfeğinizin dolu ya da boş olduğuna bakmaksızın tüfeğinizin daima namlu ucunu güvenli bir yere çevrili olduğundan emin olunuz. -    Tüfeğinizi herhangi birine verirken mekanizmanın tamamen açık tüfeğinizin emniyette ve fişeksiz olduğundan emin olunuz. -    Atış sırasında daima gözlük ve kulaklık kullanınız. -    Tüfeğinizi kullandıktan sonra mutlaka namluyu namlunun üzerindeki şoku ve gaz odasını, pistonu, mekanizmayı sökünüz ve temizleyip yağladıktan sonra yerine takınız. -    Tüfeğiniz ile atış yaparken el kundak somununun sıkılı olduğundan emin olunuz. Aksi halde tüfeğiniz gaz kaçıracağından çalışma randımanı düşer.